czyli Miasto Włókniarzy okiem młodego łodzianina
wtorek, 10 lutego 2009
Druga co do wielkości w kraju, jej komin mający 247 metrów wysokości jest najwyższym w Łodzi i góruje nad miastem. Elektrociepłownia EC 4 przy ulicy Jadzi Andrzejewskiej jest dzisiejszym bohaterem mojego wpisu. Z którego krańca Łodzi by nie spojrzeć, zawsze w jakimś stopniu będzie widoczna. Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami zmiany malowania komina, przyjmuje on czerwono biało czerwone barwy co na dzielnicy Widzew zobowiązuje :)
czwartek, 05 lutego 2009

W parku na Stawach Jana zainstalowano kilka urządzeń, które pozwolą dzieciom spędzać lepiej czas w tym miejscu. Jest huśtawka, drabinki i inne tego typu atrakcje. Pomyślano także o młodzieży - ustawiono specjalnie skonstruowany wandaloodporny sprzęt do ćwiczeń. Jak długo to pozostanie na swoim miejscu ? To zależy tylko od samych użytkowników i osób przebywających na terenie parku.

 

poniedziałek, 02 lutego 2009

Przechodząc pod wiaduktem nad ul. Rzgowską zaintrygował mnie ten plakat. Widać, czas i sąsiedztwo ruchliwej drogi krajowej go nie oszczędził, ale jednak nadal przetrwał, teraz będzie wieczny.

 

 
1 , 2 , 3 , 4
Creative Commons License
W Herbie Łódka by maju_lodz is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska License.